چرا جمهوری اسلامی، جوانان ایرانی را در سوریه و منطقه به کشتن می دهد؟

نگارش: امین . صغیری

 

از آغاز درگیری‌ها در سوریه، صدها تن از اعضای اصلی سپاه پاسداران و هزاران بسیجی رژیم ایران کشته شده‌اند و از سپاه پاسداران رژیم ایران به عنوانی یکی از مهمترین نیرو‌های درگیر در سوریه به منظور بقای رژیم بشار اسد نام برده می‌شود و از آغاز درگیری‌ها تاکنون، دهها تن از نیروهای ایرانی برای نگه داشتنِ دیکتاتور سوریه بر اریکه قدرت، در سوریه کشته شده اند.

 

چندی پیش نیز یک عضو دیگر سپاه پاسداران رژیم ایران به نام مهدی ع که به منظور پشتیبانی از بشار اسد در سوریه حضور داشت در دمشق کشته شد.

 

جسد این عضو سپاه پاسداران رژیم، روز شنبه در تهران دفن شد.

 

پیشتر نیز و در اوایل بهمن ماه موسوی یکی دیگر از اعضای سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شده بود.

 

ماه قبل تر نیز عطری یکی دیگر از اعضای سپاه پاسداران رژیم ایران در هنگام انجام مأموریت سپاه در سوریه کشته شد.

 

همچنین  در مورخه‌ی بیستم دی ماه نیز دو عضو دیگر سپاه پاسداران رژیم ایران در درگیری‌های میان مخالفان و ارتش سوریه در دمشق کشتە شدند.

 

هویت این دو نفر که جسد آنان در دامغان دفن شد، علی‌اصغر شنائی و مهدی خراسانی اعلام شدە بود.

 

اواخر دی ماه نیز، چهار عضو سپاه پاسداران رژیم ایران و ٧ عضو حزب‌الله لبنان در منطقه القصیر واقع در حمص کشتە شدەاند.

9822470C-991C-478E-8BE5-A02FDABD1DF7_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s

 

ارتش آزاد سوریه برای این افراد کمین کرده و در نهایت موفق به کشتن آنان شدەاند.

 

در مهر ماه سال جاری نیز، یک عضو دیگر سپاه پاسداران رژیم ایران در یک عملیات مقابل سفارت رژیم ایران در شهر دمشق کشته شد.

 

همچنین در اواخر آذر، دو تن دیگر از نیروهای سپاه پاسداران به نام‌های پاسدار امیر رضا علی‌زاده و حسن معروف به حسام خوش‌نویس رئیس ستاد بازسازی لبنان در سوریه کشته شده‌ند.

 

نیروهای سپاه پاسداران رژیم ایران، عملا در سوریه حضور دارند و در کنار بشار اسد دیکتاتور با مخالفان رژیم وی در حال جنگ می‌باشند.

 

چندی پیش علی اکبر ولایتی یکی از افراد نزدیک به خامنه‌ای گفته بود: بشار اسد خط قرمز ما بوده و به حمایت از او ادامه می‌دهیم. پس همواره از سپاه پاسداران به عنوانی یکی از مهمترین نیرو‌های درگیر در سوریه به منظور بقای بشار اسد نام برده می‌شود و برخی فرماندهان سپاه حضور اعضای نیروی قدس در درگیری‌های سوریه را تائید کرده‌اند. 18620001_139608799917851_8622524174488833441_n

 

این نیروها همراه با حزب‌الله لبنان در قالب گروهی در سوریه مشغول به فعالیت نظامی هستند و روزانه چندین تن از این نیروها کشته می‌شوند.

کشورهای عربی، اتحادیه اروپا و آمریکا به دخالت نظامی ایران در درگیری‌های سوریه و حمایت از رژیم سوریه به شدت ابراز نگرانی کردەاند و خواستار عدم دخالت رژیم ایران در امور این کشور شدەاند.

 

اعزام نیرو از سوی سپاه پاسداران رژیم ایران به سوریه برای کمک به بشار اسد

ماه گذشته مسئولان رژیم ایران به منظور حمایت از رژیم بشار اسد، ٤٠٠٠ نفر از نیروهای سپاه پاسداران را به سوریه اعزام کرده بودند.

 

قبلا روزنامه دیلی‌میرور گزارش داده بود: رژیم ایران اعم از کمک‌های انسانی، ١٥٠٠ نیروی ویژه سپاه قدس (شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران) به سوریه فرستاده است.

 

نیروی قدس یا سپاه قدس نیروی ویژه و زیرشاخه‌ای از نیروهای پنج‌گانه سپاه پاسداران رژیم اسلامی در ایران است که مسئولیت فعالیت‌های نظامی برون‌مرزی را دارد و برخی منابع نفرات این نیرو را ٢٠٠٠٠ تن تخمین زده‌ و فرمانده کنونی این نیرو قاسم سلیمانی است.

رژیم ایران همواره همراه با حزب‌الله لبنان در امور سوریه دخالت کرده‌اند و همگام با نیروهای رژیم اسد به کشتار مخالفین و افراد غیرنظامی دست می‌زنند.

اتحادیه اروپا سپاه قدس واحد برون مرزی سپاه پاسداران رژیم ایران را به اتهام ارائه کمک و پشتیبانی به رژیم بشار اسد برای سرکوب معترضان سوری مورد تحریم قرار داد و قاسم سلیمانی و حسن چیذری را در فهرست تحریم قرار داده است.

 

اما سوال اینجاست:

چرا باید ایرانیان در راه مطامع ایدئولوژیک رژیم فاشیستی – مذهبی جمهوری اسلامی کشته شوند؟

 

چرا باید در منطقه دخالت کرد؟

 

چرا هلال شیعه دست از سر مردم ایران بر نمی دارد؟

 

352 thoughts on “چرا جمهوری اسلامی، جوانان ایرانی را در سوریه و منطقه به کشتن می دهد؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.