عضو شورای شهر اصفهان با شکایت مدیرکل اداره اطلاعات به حبس محکوم شد

مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات این شهر توسط شعبه ۱۹۹ دادگاه کیفری اصفهان به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم عینا به تائید شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان رسید. وی پیشتر به دلیل حمایت از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز که در ارتباط با اتهام حمایت از بهاییان بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود، به پلیس امنیت احضار شده و پیش از آن نیز با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به دادگاه احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رویداد ۲۴، مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و عضو شورای شهر اصفهان به خاطر توئیت‌های انتقادی و در پی شکایت مدیرکل اطلاعات این شهر به شش ماه حبس محکوم شد.

مهدی مقدری گفته که حکم شش ماه حبس برای شش توئیت انتقادی صادر شده بود که نسبت به آن اعتراض کردیم، با این حال همان حکم شش ماه حبس مورد تایید دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت.

عضو شورای شهر اصفهان درباره شاکی پرونده‌اش خبر داد که این حکم در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات استان اصفهان در شعبه ۱۱٩ دادگاه کیفری اصفهان صادر شد و در شعبه یک دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید.

مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

او گفت: تعجب می‌کنم که مدیرکل دولت اعتدالی حسن روحانی که افتخارشان ابلاغ منشور شهروندی است، شاکی پرونده بود و این نشان از عدم باور بخش‌هایی از دولت به حقوق شهروندی، آزادی بیان و احزاب است.

مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان در آبان ماه سال جاری، به دلیل حمایت از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز که پیش‌تر در ارتباط با اتهام حمایت از بهاییان بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شد، به پلیس امنیت احضار شده بود.

وی طی یادداشتی گفته بود: «چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی‌خواهند دریابند که: حق داشتن لزوما به معنای برحق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید».

بر اساس این گزارش رویداد ۲۴ اصلاح طلبان شورهای شهر یکی پس از دیگری با شکایت مدعی العموم و شاکیان خصوصی احضار می‌شوند.

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دلیل حمایت از بهاییان و با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر منع شده بود، روز گذشته با لغو این قرار پس از نزدیک به ۴ ماه و نیم در جلسه شورای شهر شیراز حاضر شد. وی با بیان اینکه پرونده در حال طی کردن مسیر قانونی است گفته است که منتظرم حکم نهایی توسط مقامات قضایی صادر و اعلام شود.

این عضو شورای شهر شیراز در تاریخ ۵ مهرماه توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۵ مهرماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای حاجتی با انتشار یادداشتی از ۲ تن از شهروندان بهایی که اواخر شهریورماه در شیراز دستگیر شده بودند، حمایت کرده بود.

رضا مهرداد عضو شورای شهر نیشابور چندی پیش به اتهام توهین به مقدسات بازداشت شده بود. وی در آبان ماه سال جاری از صدور و ابلاغ حکم قضایی خود خبر داد. طی حکم صادره رضا مهراد به یکسال حبس تعزیری و دو سال تعلیق از شورای شهر محکوم شده بود.

غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد که برای بازگرداندن سپنتا نیکنام بسیار تلاش کرده بود، از جمله کسانی بود که حکم زندان و شلاق برایش صادر شد.

43 thoughts on “عضو شورای شهر اصفهان با شکایت مدیرکل اداره اطلاعات به حبس محکوم شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.