ضرب و شتم نرگس محمدی در زندان اوین

نرگس محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، امروز دوشنبه بیست شهریور، به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری در بهداری این زندان، توسط یکی از مسئولان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه بیست شهریور ۱۴۰۲، نرگس محمدی، در زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

خانم محمدی که به همراه یک زندانی بیمار به بهداری اوین مراجعه کرده بود، به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری، از سوی یکی از ماموران این زندان مورد توهین و ضرب و شتم قرار گرفت. وی سپس توسط یک دستگاه آمبولانس از محل بهداری خارج شد و تا این لحظه از وضعیت وی اطلاعی حاصل نشده است.

نرگس محمدی در مهر سال ۹۹، پس از تحمل حدود ۵ سال و نیم حبس از زندان زنجان آزاد شد.

وی پس از مدتی در خصوص پرونده ای که در طول دوران تحمل حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به ۳۰ ماه حبس تعزیری، ۸۰ ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی محکوم شد.

خانم محمدی در آبان‌ماه ۱۴۰۰، در جریان برگزاری مراسم یادبود دومین سالگرد جانباختن ابراهیم کتابدار، از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد. وی پس از مدتی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به هشت سال حبس تعزیری، هفتاد و چهار ضربه شلاق، دو سال تبعید و سایر محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

خانم محمدی بابت پرونده دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، در مهر ماه سال ۱۴۰۱ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال و سه ماه حبس تعزیری به همراه سایر مجازت های تکمیلی محکوم شد.

همچنین وی در مرداد امسال در خصوص پرونده ای دیگر که در طول دوران حبس علیه وی گشوده شده است، توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیزی محکوم شد.