اشرف نفریه جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

اشرف (رقیه) نفریه، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه خواجه نصیر طوسی ساعتی قبل پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت سه ماهه خود به زندان اوین منتقل شد.

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹، اشرف نفریه، فعال دانشجویی جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.
اشرف نفریه در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۸ به دلیل فعالیت در فضای مجازی (توییتر) توسط نیروهای پلیس امنیت در منزل پدری‌اش در شهریار بازداشت و به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در تهران منتقل شد. او پس از چند روز با پایان مراحل بازجویی به زندان قرچک ورامین منتقل شد و روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.
خانم نفریه نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم پس از تسلیم به رای و عدم اعتراض به رای صادره به ۳ ماه زندان تقلیل یافت.
اشرف (رقیه) نفریه، متولد آبان ۱۳۷۶، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه خواجه نصیر طوسی است.
هرانا پیشتر در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال در گزارشی به شرح وضعیت بند زنان زندان اوین، معرفی زندانیان ساکن این بند و ارائه نقشه طبقات مختلف این بند جهت آشنایی بیشتر با این محل پرداخت.