چرا باید سپاه پاسداران را “قاتل محیط زیست و تمدن ایرانی” نام نهاد

تحقیق و نگارش: نجمه ق. نیلوفر ب

 

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، علاوه بر ارگان سرکوبگر مردم  ایران، نماد نابودی محیط زیست و اکوسیستم گیاهی و جانوری در منطقه نیز می باشد که در 40 سال بعد از انقلاب اسلامی نه تنها حیات ساکنان کشور ایران با تمدنی به قدمت هزاران سال را مرز نابودی کشانده، بلکه زندگی ساکنان همسایگان ایران را نیز به مخاطره انداخته است. اما امروزه باید آلودگی رادیواکتیوی را نیز به لیست بحران های محیط زیستی ایران اضافه نمود.

رشد بی سابقه سد سازی های بدون محاسبه و کارشناسی بعد از انقلاب سال 57 در ایران، نام جمهوری اسلامی را سرآمد تخریب کنندگان محیط زیست در جهان قرار داد، چیزی که خلاف رویاها و جاه طلبی های مقامات رژیم بود و حالا گریبانگیر خود رژیم شده است و البته کشور ایران را در خطر جدی انقراض قرار داده است.

از مهمترین فجایعی که سپاه پاسداران که مسبب قطعی آن شناخته می شود میتوان به سد گتوند که با طراحی، ساخت و آبگیری آن توسط قرارگاه قرب نام برد که به دلیل عدم امکان سنجی صحیح و وجود کوه های نمکی پشت دریاچه سد حوزه ی سود کارون به شدت شور شده و اکوسیستم گیاهی و جانوری آن نابود گردیده است و زندگی و کشاورزی میلیون ها نفر از ساکنان جنوب غرب کشور با بحران مواجه شده است به طوری که آب آشامیدنی در این مناطق با ارزش طلا برابری می کند.

نیروگاه اتمی نطنز

احداث  پایگاهای نظامی در جنگل های بکر شمال کشور و حاشیه ی دامنه ی زاگرس و همچنین احداث سایت های موشکی و هسته ای در کویرهای کشور از جمله در سمنان و کرمان نیز منجر به انواع آلودگی ها از جمله آلودگی رادیواکتیوی گردیده است.

خشک شدن تالاب ها و دریاچه ها نیز حد بحران را رد کرده به طوری که تنها دریاچه زنده ی ایران تنها دریاچه ارومیه می باشد. حفر معادن بدون کارشناسی جهت استخراج اورانیوم نیز به مشکلات محیط زیستی در اقصی نقاط کشور دامن زده است. خشکاندن مرداب حورالعظیم و پوشش گیاهی نواحی توراني و صحارا سندي در خوزستان موجب برپایی طوفان های شن و گرد خاک به صورت دائمی شده که تنفس را در استان های جنوب کشور مرگ آور کرده است که به عنوان مثال میتوان به خشکاندن رود زهره اشاره کرد که نقش بسیار اساسی در آبیاری جلگه خوزستان و جلوگیری از طوفان های شن داشت را نام برد.

موضوع بسیار مهمتری که کمتر در رسانه ها به آن پرداخته میشود دفن زباله های اتمی جمهوری اسلامی در خاک ایران است. طی بررسی های کارشناسی شده توسط فعالین محیط زیست ایران، درصد بالای از تشعشعات رادیواکتیو در نواحی کوپایه ای اردبیل و نواحی دریای خرز و رابطه شیوع موج سرطان با این موضوع در این نواحی این موضوع که سپاه پاسداران در حال دفن زباله های اتمی خود در این نواحی است را به تایید رسانید.

فعالیت فعالان محیط زیست ایران که به شدت تحت رصد اطلاعاتی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی می باشد همواره تحت الشعاع خطر جدی جانی برای آنها و خانواده ی آنها قرار گرفته و این دانشمندان اغلب قادر به افشای تحقیقات خود و بیان توضیح در خصوص نتایج خود نیستند و به صورت مخفیانه و نامحسوس مشغول به تحقیق هستند و به همین دلیل مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار نمی گیرند. در ماه های اخیر نیز به همگان اثبات شد که کوچکترین انتقادی درخصوص موضوعات محیط زیستی در ایران از سوی مقامات امنیتی ایران جرمی نابخشودنی است و سزای سنگینی دارد.

با یک حساب و کتاب می توان دریافت که سالانه میلیاردها دلار از ثروت های بی کران ایران جهت هزینه های سرکشی های رژیم جمهوری اسلامی و بقای این رژیم در حال صرف شدن است که خسارات جبران ناپذیری بر مردمان حال و آیندگان ایران زمین  دارد. بلاهایی که رژیم جمهوری اسلامی بر سر محیط زیست ایران آورده است تمدن 2500 ساله ایرانی را هدف قرار گرفته و حیات کشورهای منطقه را نیز تحت الشعاع قرار داده است.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی محیط زیست ایران را مانند حیاط خلوت خود می پندارد و از آن در جهت رسیدن به اهداف سود جویانه و منفعت طلبانه خود بهره برداری میکند. سالانه 100 هزار هکتار از جنگل های ایران به نابودی کشانده می شود. انجام آزمایشات بیولوژیکی و جنگل زدائی های بی وقفه و برپایی سایت های نظامی در جنگل های بکر از سوی سپاه پاسداران بارها مورد بحث قرار گرفته است و در هر مورد سپاه پاسداران با تکذیب این موارد از پاسخگویی شانه خالی کرده است.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نه تنها به خاطر ماجراجویی های خود، بلکه به دلیل نابودی تمدن بشری در ایران و منطقه به عنوان قاتل بشریت در عموم مردم شناخته شده و امید است روزی این شاخه نظامی به دلیل جنایت علیه بشریت به لیست سازمان های تروریستی ملحق شود.

 

360 thoughts on “چرا باید سپاه پاسداران را “قاتل محیط زیست و تمدن ایرانی” نام نهاد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.