تداوم نقض حقوق بشر در ایران، بازداشت شهروندان مسیحی در کرج، شیراز و تهران

در ادامه نقض حقوق بشر در ایران، چندین شهروند مسیحی و نوکیش مسیحی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده اند، که با گذشت ۳ هفته، همچنان از وضعیت و محل نگهداری آنان خبری منتشر نشده است .

فعالان حقوق بشر در ایران اعلام کرده اند که روز ۲۵ آبان ماه ۹۷ (۱۶ نوامبر۲۰۱۸)، آقایان بهنام ارسالی و داوود رسولی (دیوید)، دو نوکیش مسیحی در شهرهای مشهد و کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

همچنین روز شنبه ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۷، سارا کریم آقایی، شهره درویشی، بابک حیاتی و حمید خوبیاری در شیراز، و در منزل بابک حیاتی بازداشت شدند، که منازل آنها مورد بازرسی و تفتیش و ضبط برخی اموال، از جمله ادوات دریافت ماهواره و کتب قرار گرفت.

بر اساس گزارش ها، این افراد در بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ شیراز در بازداشت بوده، اما از وضعیت سلامتی و پرونده آنان خبری منتشر نشده است.

در ادامه این گزارش آمده است که روز دوشنبه ۲۸ آبان ۹۷ نیز، مسیحیان دیگری بنامهای علی اشتیاق، ژرژیک عیسائیان، ادوین و ماریا مارگوریان (زوج ارمنی)، و یک نوکیش مسیحی با نام برادر کوروش، همراه با زوج ارمنیِ فوق الذکر، در تهران و منزل آقای عیسائیان بازداشت شدند.

این شهروندان مسیحی دستگیر شده نیز، بر اساس گزارش های رسیده، در بازداشتگاه اوین تهران به سر می برند.

هم اکنون دهها مسیحی، بهایی، درویش و دگراندیش مذهبی در بازداشتگاههای ایران در شرایط نامعلومی به سر می برند.

417 thoughts on “تداوم نقض حقوق بشر در ایران، بازداشت شهروندان مسیحی در کرج، شیراز و تهران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.