بازداشت یک شهروند بهایى دیگر در همدان

مهران خاندل، یکى دیگر از شهروندان بهایى همدان، امروز یکشنبه ۶ اردیبهشت توسط نیروهاى امنیتى بازداشت شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مأمورین اطلاعات با ورود به منزل شخصى مهران خاندل و تفتیش محل، وى را به مکان نامعلومى منتقل کردند.

یک منبع آگاه در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “نیروهاى امنیتى از نشان دادن حکم قضایى براى بازداشت  خوددارى کردند و حین بازداشت و تفتیش منزل هم برخورد نامناسب و خشنى نشان دادند”

آقاى حسین خاندل پدر مهران در سال ١٣۶٠ توسط قوه قضائیه جمهورى اسلامى بازداشت و اعدام شده بود و خود وى از جمله بهاییان شهر همدان است که محل کارشان توسط نیروهاى امنیتى از سال ١٣٩١ پلمپ شده و با وجود پیگیرى هاى قانونى مداوم، تاکنون موفق به بازگشایى محل کار خود نشده اند.

پیش از این نیز از اواسط فروردین ماه، نیروهاى امنیتى اقدام به بازداشت نه تن از شهروندان بهایى همدان کرده بودند که هفت تن به قید وثیقه آزاد شدند و دو نفر به نام هاى فریده ایوبى و فتانه مشتاق همچنان در بازداشت به سر مى برند.

از اتهام بازداشت شدگان اطلاعى در دست نیست ولى حکومت ایران پیوسته با شهروندان بهایى که در رابطه با اعتقادات دینى خود به فعالیت مى پردازند برخورد امنیتى دارد، موضوعى که همواره مورد نقد و اعتراض فعالین حقوق بشر و مجامع بین المللى بوده است.

363 thoughts on “بازداشت یک شهروند بهایى دیگر در همدان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.